EUROLYGA 2023

Vilniaus „Kibirkštis“ iškovojo pirmąjį sezono trofėjų: ketvirtą sykį iš eilės tapo Lietuvos čempionėmis

Vilniaus „Kibirkštis“ moterų Lietuvos krepšinio lygos (MLKL) finale trečią sykį iš eilės įveikė Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto ekipą ir ketvirtą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionėmis.

„Kibirkštis“ ketvirtus metus iš eilės tapo Lietuvos čempionėmis<br> M.Baranausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 24, 2024, 8:24 PM, atnaujinta Apr 25, 2024, 12:46 AM

Egidijaus Ženevičiaus auklėtinės 71:61 (17:7, 16:13, 21:23, 18:17) įveikė Viliaus Stanišausko vadovaujamą LCC ekipą.

Didžiojo MLKL finalo seriją „Kibirkštis“ 3:0.

Tai – pirmasis „Kibirkšties“ titulas šį sezoną. Prieš tai Karalienės taurės varžybose vilnietės liko trečios, o Baltijos moterų krepšinio lygoje „Kibirkštis“ liko ketvirta.

Lemiamame mače „Kibirkšties“ gretose naudingiausiai žaidė Eglė Zabotkaitė. Snaiperė per 31 minutę aikštelėje pelnė 22 taškus (3/4 dvit., 2/4 trit., 10/12 baud.), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas ir sukaupė 30 naudingumo balų.

LCC ekipoje naudingiausiai žaidė Gerda Raulušaitytė. Puolėja per 36,5 minutės įmetė 16 taškų (5/7 dvit., 0/4 trit., 6/6 baud.), sugriebė 5 atkovotus kamuolius, išdalino 6 rezultatyvius perdavimus ir mačą baigė su 21 naudingumo balu.

Klaipėdos ekipai pritrūko geresnio komandos lyderės latvės Linos Locienecės žaidimo. Gynėja prametė visus metimus iš žaidimo (0/3 dvit., 0/8 trit.) ir mačą baigė su 2 taškais ir -9 naudingumo balais.

Iki šio mačo L.Locienece pelnydavo vidutiniškai 15,5 taško per mačą.

Jau pirmojo kėlinio pabaigoje vilnietės susikrovė dviženklį pranašumą (17:7), kurį trečiajame kėlinyje padidino net iki 17 taškų skirtumo (37:20).

Vis dėlto baltos vėliavos nekėlė LCC ekipa, kuri trečiojo kėlinio pirmoje pusėje surengė spurtą 2:16 ir sumažino „Kibirkšties“ pranašumą iki vos trijų taškų (41:38).

Vis dėlto antroje ketvirčio pusėje „Kibirkštis“ atlaikė varžovių šturmą ir susigrąžino dviženklį pranašumą prieš lemiamą rungtynių kėlinį (54:43).

Likus 3 minutėms iki mačo pabaigos LCC sumažino „Kibirkšties“ pranašumą iki 6 (65:59), tačiau vilnietės atlaikė aikštelės šeimininkių šturmą ir iškovojo ketvirtąjį MLKL titulą iš eilės (71:61).

Prieš tai tris sezonus tuo metu Gitauto Kievino vadovaujama „Kibirkšties“ ekipa laimėjo tris MLKL titulus paeiliui.

LCC: Gerda Raulušaitytė 16, Urtė Slavickaitė 15 (2/5 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud., 3 rez. perd.), Maisa Dias 14 (5/10 dvit., 4/7 baud., 6 atk. kam.), Elizabete Bulane 8 (0/2 dvit., 2/6 trit., 5 rez. perd., 4 atk. kam., 4 per. kam., 4 klaid., 13 naud. bal.).

„Kibirkštis“: Eglė Zabotkaitė 22, Daugilė Ūsė 12 (6/7 dvit., 10 atk. kam., 4 klaid., 16 naud. bal.), Sintija Aukštikalnytė (3/3 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud., 6 išpr. praž., 18 naud. bal.) ir Gabrielė Šulskė po 11, Livija Sakevičiūtė 8 (2/2 dvit., 4/4 baud., 2 atk. kam.).